Wtorek, 18 Czerwca 2024 Szukaj   Mapa serwisu   E-mail   Polityka prywatności   Zastrzeżenia prawne    |             
    O firmie i produktach      MASZYNY PRZECISKOWE      SPRĘŻARKI PRZEWOŹNE      Referencje      Serwis      Kontakt      Kontakt   
Musisz uaktualnić Flash Player'a
 wstecz  |   » Aktualności
Aktualności
VI Międzynarodowa Konferencja NO-DIG 2014
2014-05-12 

ilustracja

W dniach od 8 do 10 kwietnia 2014 roku, odbyła się kolejna impreza związana z technikami bezwykopowymi, NO-DIG 2014. Imprezie towarzyszyło wręczenie statuetek EXPERT 2014, wśród firm z branży technologii bezwykopowych. 

W kategorii Innowacyjne rozwiązanie w zakresie urządzeń, produktów lub technologii stosowanych w bezwykopowej budowie, nagroda została przyznana naszej firmie, za najnowszy produkt MAX K55. Maszyna, z uwagi na innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne, z pewnością zasłużyła na to wyróżnienie.

Impreza odbyła się w miejscowości Kielce - Cedzyna, w malowniczym zakątku pośród lasów sąsiadujących z Zalewem Cedzyńskim, w hotelu Uroczysko.

ilustracja

Konferencja odbywa się w cyklu dwuletnim. Z każdą kolejną edycją skupia coraz liczniejsze grono uczestników krajowych oraz zagranicznych, składające się z przedstawicieli środowiska naukowego, producentów maszyn i materiałów oraz firm wykonawczych i projektowych, powiązanych z technikami bezwykopowymi. W tym roku w konferencji uczestniczyło około 200 osób

ilustracja

Podczas Konferencji w cyklu referatów, zaprezentowaliśmy się z referatem na temat szkodliwych skutków dla nawierzchni asfaltowych dróg, płynących z wciąż powszechnie stosowanych technik wykopowych. Usiłowaliśmy dociec, kto odpowiada za taki stan rzeczy. Wywołana dalsza, kuluarowa dyskusja, tylko potwierdziła naszą ocenę sytuacji. To zmotywowało nas do dalszego i jeszcze intensywniejszego propagowania i promowania technik bezwykopowych tam, gdzie wiedza o ich możliwościach, przyczyni się do redukcji szkodliwych skutków wciąż powszechnie stosowanych technik wykopowych. Z tego powodu między innymi, już na początku tego roku, zawiązaliśmy długofalową współpracę z Wydziałem Inżynierii Środowiska Politechniki Gdańskiej. Współpraca ma na celu krzewienie wiedzy wśród absolwentów, na temat możliwości i zastosowania technik bezwykopowych. Także na innych imprezach branżowych, staramy się w naszych wystąpieniach skupiać nie tyle na produktach, co na problemach, jakie mogą wystąpić w związku z nowymi inwestycjami, i jak tym problemom zaradzić, korzystając z technik bezwykopowych.

ilustracja

Zaprezentowaliśmy także nasze stoisko. Tym razem było ono skromne i zawierało nasz najnowszy produkt, którym jest MAX K55, najmniejsza na rynku maszyna przeciskowa z systemem pneumatycznej zmiany kierunku pracy przód/tył.

 

ilustracja

Podczas VI Konferencji to właśnie maszynie przeciskowej MAX K55, Komisja przyznała statuetkę EXPERT 2014, w kategorii innowacyjne rozwiązanie w zakresie urządzeń, produktów lub technologii, stosowanych w bezwykopowej budowie. 

Maszyna przeciskowa MAX K55 jest najmniejszą spośród oferty TERMA. Jest to jednocześnie najmniejszy kret, który posiada unikalny system sterowania kierunkiem pracy przód/tył. System ten umożliwia pracę w niemal każdych warunkach gruntowych, bez obaw o utratę maszyny lub awarię i straty z niej wynikające. Więcej informacji na jego temat znajdziecie Państwo na naszej zakładce PYTANIA.

Inni wystawcy także zaprezentowali swoją najnowszą ofertę produktową.

ilustracja

Sala ekspozycyjna, podczas cyklu referatów świeciła pustkami, co świadczy o wysokim poziomie merytorycznym wykładów odbywających się w sąsiedniej sali prezentacyjno - szkoleniowej.

ilustracja

VI Konferencji towarzyszył także konkurs na najciekawsze o tematyce technik bezwykopowych. Napłynęło wiele prac, z których na pewno trudno było wyłonić jednoznacznie najciekawsze. Dlatego Komisja zdecydowała się nagrodzić więcej prac, niż pierwotnie przewidywała.

ilustracja

Zdjęcie wykonane przez TERMA otrzymało wyróżnienie. Dla nas udział w konkursie miał dwojaki aspekt: przedstawienie naszej maszyny, jak radzi sobie w wyjątkowo trudnych warunkach pracy, oraz ukazanie kreta jako potencjalnie interesującego obiektu sztuki, mogącego pobudzić wyobraźnię.

ilustracja

Nasze zdjęcie, które zdaniem Komsji zasłużyło na wyróżnienie, przedstawia pracę kreta MAX K180S w wyjątkowo trudnych warunkach glebowych. Podczas wydechu powietrza z kreta i w związku z pracą w głębokim błocie, wokół tryskają spektakularne gejzery błota i wody. Każdy, kto kiedykolwiek pracował kretem w podobnych warunkach, z pewnością doceni walory funkcjonalne oraz estetyczne tego, jakże niedoskonałego technicznie ujęcia.

ilustracja

Nasze zdjęcie dowodzi, że krety MAX Siła Przebicia, doskonale poradzą sobie w każdych warunkach glebowych.

ilustracja

Podczas uroczystego wieczoru, drugiego dnia Konferencji, odbył się uroczysty bankiet oraz wręczono nagrody i wyróżnienia.

Całość imprezy została zorganizowana na bardzo wysokim poziomie. Mnogość ciekawych problemów poruszonych w trakcie cyklu referatów, zainspirowała nas do podjęcia jeszcze dynamiczniejszych działań, w kierunku dalszego rozwoju naszej oferty produktowej. Planujemy wziąć udział także w kolejnej edycji i mamy nadzieję, że będzie ona równie inspirująca, jak tegoroczna.

Linki do innych informacji związanych z VI Konferencją NO-DIG 2014:

e-czytelnia.abrys.pl

Maszyny24.com dla Technik Bezwykopowych

kierunekwodkan.pl

Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne

Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne - reportaż

MAX K55 - nowa maszyna (NBI)

Branżowy konkurs fotograficzny (NBI)

 
wsteczlista aktualności
 
 KONTAKT:

ilustracja

TERMA Sp. z o.o.
Czaple 100
80-298 Gdańsk
NIP: 583-10-18-844
REGON: 190558447
KRS nr 0000069067
konto: ING Bank Śląski S.A.
88 1050 1764 1000 0023 0692 5997
kapitał zakładowy:
2 360 500 PLN

kret@termamax.com

ilustracja

Region Północ
+48 607 451 902
+48
607 451 900

Region Południe
+48 607 451 433

Region Wschód
+48 607 451 028


ilustracja

MAX K130S
+
ZESPÓŁ TERMA ZWYCIĘZCY 
1 OFICJALNYCH MIĘZYNARODOWYCH ZAWODÓW W TECHNIKACH BEZWYKOPOWYCH


ilustracja

EXPERT 2012
dla MAX K95S
w kategorii INNOWACYJE URZĄDZENIE


ilustracja

EXPERT 2014
dla MAX K55
w kategorii INNOWACYJE URZĄDZENIE


ilustracja

ilustracja


Współpracujemy z:

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

ilustracja

do góry strony    
O firmie i produktach  |  MASZYNY PRZECISKOWE  |  SPRĘŻARKI PRZEWOŹNE  |  Referencje  |  Serwis  |  Kontakt  |  Kontakt
Technologie bezwykopowe - oferujemy urządzenia pneumatyczne i udarowe typu kret. Maszyny przeciskowe, krety, młoty, przeciski, przebijaki pneumatyczne.
Przecisk, maszyna przeciskowa, rakieta - wbijanie rur, przewierty, wciąganie rur.